Kolorowanka. Z jakich powodów warto kolorować?

Kolorowanie ma bardzo pozytywny wpływ na umiejętności drobnoruchowe. Poprzez kolorowanie nasze dziecko uczy się, jak właściwie trzymać kredkę i jak koordynować pracę swoich rąk. Uczy się, jak kolorować, aby nie przekroczyć swoich granic. Uczy się też precyzyjnych ruchów. Wszystko to ma ogromny wpływ na jego późniejszą naukę pisania. To wszystko sprawia, że kolorowanka z www.taniaksiazka.pl to zawsze doskonały wybór.

Ćwiczenie koncentracji

Każde dziecko powinno umieć się skoncentrować w taki czy inny sposób. Jest to bardzo cenna umiejętność, a wiemy, że może być trudna dla dzieci. Kiedy dziecko koloruje swoją ulubioną książkę z obrazkami, skupia się na obrazku i czynności. Dokładność wymaga koncentracji. Ta umiejętność będzie bardzo przydatna w późniejszej szkole. Po pierwsze, wspomnieliśmy już o ćwiczeniach motorycznych, następnie o koncentracji uwagi, ale nie zapominajmy o samych ćwiczeniach, a także o papierze i książce.

Koordynacja ręka-oko

Podczas kolorowania dziecko trzyma kredkę i wypełnia nią odpowiednie miejsce. Aby narysować ulubioną postać z bajki, musi też naostrzyć kredki. W wyniku tych wszystkich działań dziecko rozwija koordynację ręka-oko i jest to niezbędne do rozpoczęcia wielu czynności, które dziecko wykonuje na co dzień i będzie wykonywać w przyszłości. Tym samym kolorowanka to nauka wyobraźni i kreatywności poprzez kolorowanie dziecka, nawet jeśli może się wydawać, że jest to tylko wypełnianie gotowego arkusza, który drukujemy dla dziecka jako kolorowankę. Dziecko może pokolorować wiele różnych elementów. Można pobrać wiele książek z obrazkami, które nauczą dziecko o rzeczach, które je otaczają. Na przykład, możemy wybrać kolorowanki dla dzieci. Nie mówiąc już o kolorowaniu z ulubionymi postaciami z bajek.

Nauka kolorów

Nie ograniczamy dzieci do kolorów; niech jak najwięcej z nich korzystają podczas kolorowania. Pobudza więc kreatywność i wyobraźnię, a także naukę o różnych kolorach. Dziecko nauczy się spędzać czas w samotności. Dziecko zazwyczaj uspokaja się i skupia swoją uwagę podczas kolorowania. Wtedy nie potrzebuje innych ludzi wokół siebie (poza dorosłymi, rodzeństwem, przyjaciółmi, jeśli kolorowanie jest wspólną formą spędzania czasu, np. dla rodziny). Ale jeśli dziecko samo koloruje – niech to robi. Pokaż swojemu dziecku, że sam potrafisz się dobrze bawić. Podczas gdy dziecko jest pochłonięte książką z obrazkami, rodzic robi sobie przerwę. To też sposób na rozładowanie stresu.