Kolorowanka. Świetna zabawa dla całej rodziny

Dzieci szybko nudzą się zabawkami. Następnie rodzice próbują przedstawić jakieś sugestie. Najczęściej decydują się na zakup nowego produktu, co nie tylko generuje koszty, ale i niesie ze sobą ryzyko – skąd pewność, że dziecku się spodoba i nie rzuci go w kąt? Dlatego kolorowanka to zawsze doskonałe rozwiązanie. Możesz je pobrać całkowicie za darmo z strony internetowej. Można to zrobić błyskawicznie, a następnie po prostu wydrukować na domowej drukarce. Tak więc, to właściwie nic nie kosztuje (niewiele, jeśli liczyć papier do drukarki i tusz do drukarki).

Jaka kolorowanka się sprawdzi?

Często dzieci są wielkimi fanami poszczególnych bajek, takich jak Świnka Peppa, Barbi czy Frozen, dlatego często proszą rodziców o zakup gadżetów związanych z ich ulubionymi bajkami. Wiąże się to oczywiście ze znacznymi kosztami. Zamiast innych maskotek, t-shirtów czy piórników, wybierz jedną z naszych kolorowanek. Nie kosztuje to wiele, a po drugie – daje szerokie pole do popisu, by pobudzić kreatywność naszego dziecka i zająć je na długi czas. Idealne rozwiązanie? Na to wygląda!

Doskonała terapia kolorami

Warto również wspomnieć, że istnieje niezwykle istotna kwestia, która przemawia za stosowaniem wielu kolorów do kolorowania. To znaczy, że kolor wpływa na nasze samopoczucie – w rzeczywistości nie jest to nowa wiadomość, wiemy o tym od dawna. Temat ten był poruszany już pod koniec XIX wieku. Wiemy, że kolorowanka to kolor, który stymuluje różne części wegetatywnego układu nerwowego. Nie jest zatem zaskakujące, że medycyna alternatywna i konwencjonalna wykorzystują kolor w wielu praktykach medycznych. To nie wszystko. Kolory są ważne. Mogą redukować stres – w sytuacjach stresowych możemy wręcz silnie potrzebować kontaktu z błękitami i zieleniami.

Jak zacząć zabawę z kolorowaniem?

Aby rozpocząć przygodę z kolorowaniem, nie potrzeba wiele, wystarczy:

  • kolorowanka,
  • kredki,
  • flamastry,
  • farby,
  • trochę czasu.

Na początku będziesz potrzebował tylko kilku lub kilkunastu kolorów w grupie. Po odkryciu błędów może się jednak okazać, że potrzebujemy więcej kolorów, a także podstawowej koncentracji kolorów, które nie istnieją. W typowym zestawie 12, a nawet 24 kredek lub flamastrów brakuje zazwyczaj: koloru skóry – nie ma koloru, który wyglądałby dla kogoś naturalnie; odcienia szarości – koloru potrzebnego do pokolorowania rycerza lub zamku; kolorów pośrednich lub nietypowych. Im większa paleta do wyboru, tym więcej kolorów i cieni możemy użyć, a efekt będzie ciekawszy.